A+A++Ikona z logo Facebook

Komunikaty

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021

Spisu można dokonać tutaj

TYDZIEŃ POMOCY POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 22-28 lutego 2021

Szczegóły akcji

ZAPYTANIE OFERTOWE

Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w Gdańsku zaprasza do składania ofert na prowadzenie systemowej terapii rodzin i par. Szczegóły w załączniku poniżej.

ZAPYTANIE OFERTOWE

ZASADY PRACY ONLINE

Najważniejsza rzecz to poufność. Podczas sesji on-line pacjent potrzebuje przedsięwziąć środki, które ją zapewnią. Potrzebna jest przestrzeń umożliwiająca swobodną rozmowę, której nie usłyszą ani nie przerwą inne osoby. Pamiętaj o zamknięciu drzwi, zapewnieniu izolacji akustycznej i ustaleniu z otoczeniem by nie zakłócało Twojej pracy w czasie trwania sesji. Ważne jest to, żeby nikt inny nie widział ekranu i nie słyszał rozmowy (np. oddzielny, zamknięty pokój, włączona muzyka poza pokojem w celu wywołania szumu komunikacyjnego itp.).

Wyłącz lub zawieś wszelkie urządzenia elektroniczne poza tym, z którego korzystasz, by odbyć sesję. Zawieś lub zamknij na nim wszelkie programy, które mogłyby zakłócić rozmowę podczas terapii lub odwrócić Twoją uwagę od niej. Jeśli sesja odbywa się w trybie audio, wyłącz ekran urządzenia.

Urządzenie należy ustawić tak, żeby obraz był statyczny a sylwetka widoczna chociaż do połowy ciała. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie.

Rozważ używanie słuchawek, aby zapewnić sobie i terapeucie dobrą słyszalność, ale też poufność. Przed rozmową warto sprawdzić mikrofon, kamerę, głośniki, zasilanie, jakość internetu, opłacone rachunki za telefon czy też internet, żeby uniknąć stresującej sytuacji, w trakcie której zostanie przerwane połączenie.

Ubierz się tak jak na sesję w gabinecie. Połóż obok pudełko chusteczek.

Miejsce jest ważne. Postaraj się najbardziej jak to możliwe, by sesje odbywały się zawsze w tym samym pomieszczeniu. Rozmawiaj z terapeutą o tym jak się czujesz w związku ze zmiana trybu waszej pracy.

Nie nagrywaj sesji, nie wykonuj zdjęć.