A+A++Ikona z logo Facebook

Zespół

Pracujący w Ośrodku zespół składa się z pionu terapeutycznego, pionu socjalno - prawnego, pionu finansowo - administracyjnego oraz osób współpracujących z Ośrodkiem w ramach różnych projektów realizowanych przez GOPP. Pion terapeutyczny tworzą wszechstronnie wykształceni, doświadczeni psycholodzy i pedagodzy. Pion socjalno-prawny tworzy zatrudniony w Ośrodku pracownik socjalny, który udziela pomocy w załatwianiu spraw urzędowych oraz w skorzystaniu z dostępnych narzędzi zmierzających do poprawienia sytuacji życiowej. Pion finansowo-administracyjny zajmuje się rejestracją osób zgłaszających się do GOPP, księgowością Ośrodka, a także dba o jak najlepsze warunki Państwa wizyt w Ośrodku. Dyrektorem Ośrodka jest Teresa Smoła.

Teresa Smoła - psycholog, ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim oraz Podyplomowy Kurs Systemowej Terapii Rodzin prowadzony przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz szkolenie w zakresie Systemowej Terapii Par prowadzone przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej. Odbyła liczne szkolenia w zakresie psychoterapii. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej, rodzinnej oraz par zarówno w instytucjach publicznych jaki i prywatnym gabinecie. Przez ponad dwa lata była Dyrektorem Ośrodka Terapii Dzieci i Młodzieży z Rodzin Alkoholowych PZOZ w Gdańsku. Do maja 2018 r. Zastępca Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego w Gdańsku. Ekspert w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci i rodzin doświadczających przemocy na Liście Ekspertów GZI. Wielokrotnie brała udział w pracach komitetów naukowych i organizacyjnych konferencji naukowych oraz popularnonaukowych. Prowadziła szkolenia dla specjalistów w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci, młodzieży, rodzin i par. Jest współautorką i realizatorką autorskiego Modelu Pomocy Dzieciom z podejrzeniem wykorzystania seksualnego oraz ich rodzin, utworzonego w GOPP. Występowała w charakterze biegłego w sprawach sądowych dotyczących dzieci i młodzieży. Jedna z inicjatorek Gdańskich Dni Pomocy Psychologicznej. Zaangażowana w liczne działania na terenie Gdańska związane z udzielaniem, organizowaniem i propagowaniem pomocy psychologicznej.
Z Ośrodkiem związana bardzo długo; na początku prowadziła terapię dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Od 2011 r. pełni funkcję Dyrektora GOPP.
Współautorka publikacji „Świat wewnętrzny adolescenta w rodzinie alkoholowej: raport z badań” w „Adolescencja: wybrane zagadnienia kliniczne i terapeutyczne” pod red. Wioletty Radziwiłłowicz i Anny Jarmołowskiej.

Pion terapeutyczny

Roksana Galewska - psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka w trakcie procesu certyfikacji. Ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii klinicznej oraz podyplomowe studia z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Uczestniczy w 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie psychodynamicznym w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal (2021-2025r.) Od 2016 roku pracuje jako trenerka, trenerka antydyskryminacyjna oraz edukatorka seksualna, prowadząc warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży, osób dorosłych i seniorów, współpracując z placówkami oświatowymi oraz organizacjami pozarządowymi. Od 2019 roku współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz prywatnymi placówkami jako psycholożka i psychoterapeutka, wspierając osoby dorosłe i młodzież w kryzysach psychicznych, także w związku z doświadczeniem dyskryminacji. Współtworzyła projekt Niebieskie Trampki, w ramach którego prowadziła psychoterapię dla młodzieży w kryzysach suicydalnych oraz warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży i szkolenia dla rodziców oraz kadry pedagogicznej z zakresu kryzysów psychicznych, depresji i zachowań okołosuicydalnych oraz pierwszą w Polsce placówkę socjoterapeutyczną dla młodzieży w kryzysach suicydalnych w Centrum Handlowym Forum Gdańsk - Forum Młodzieży Niebieskie Trampki. Doświadczenie kliniczne zdobywała m.in. na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Miejskiego w Gdyni, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnicach. W Ośrodku pracuje z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi, a także wspiera konsultacyjnie rodziców i pary. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Justyna Gniewek - psycholog, logopeda. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie w trakcie szkolenie psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej, w przedszkolu (jako logopeda i psycholog), a także w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdańsku. W Ośrodku prowadzi konsultację dzieci, młodzieży i dorosłych. Dodatkowo terapeuta Metody Neurotaktylnej.

Alicja Jankiewicz - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, uczestniczka seminariów Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako psycholog w Centrum Interwencji Kryzysowej oraz jako koordynator programu Gdańska Akademia Rodzica w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie zajmowała się profilaktyką i psychoedukacją. Posiada doświadczenie w pracy z rodzinami osób z kryzysami psychicznymi. W Ośrodku pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Joanna Kiedrowicz – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła szkolenie z psychotraumatologii specjalistycznej, którego elementem był także kurs z wprowadzenia do terapii psychoanalitycznej. Wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych szkoleniach z zakresu wsparcia psychologicznego i pracy psychoterapeutycznej. Doświadczenie zawodowe zbierała pracując jako psycholog szkolny z dziećmi, młodzieżą i ich opiekunami oraz prowadząc konsultacje i poradnictwo psychologiczne dla dorosłych. W Ośrodku prowadzi konsultacje i terapię młodzieży i dorosłych, konsultacje i terapię par oraz współprowadzi grupę terapeutyczną dla młodzieży.

Maria Kokosińska - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, trenerka TUS i TZA (Treningu Zastępowania Agresji). Ukończyła studia podyplomowe z z zakresu psychotraumatologii. Obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym w Akademii Motywacji i Edukacji. Członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w ramach pracy z młodzieżą i ich rodzicami w Placówce Wsparcia Dziennego Stowarzyszenia Profilaktyki Środowiskowej "Mrowisko" oraz Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. W czasie studiów odbywała praktyki na Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Miejskim im. Świętej Trójcy w Płocku, a także wolontaryjnie współpracowała z Rodzinnym Domem Dziecka i Wojewódzkim Centrum Onkologii. W Ośrodku pracuje z młodzieżą i ich rodzicami oraz młodymi dorosłymi.

Violeta Kosińska - psycholog, ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie w trakcie specjalizacji
I stopnia z psychologii klinicznej. Umiejętności praktyczne rozwijała realizując liczne szkolenia dotyczące pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami, m.in. Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej, szkolenie w zakresie Systemowej Terapii Rodzin, Podyplomowe Studium Terapii Dziecka i Rodziny, podstawowy kurs z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej. W Ośrodku zajmuje się diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży.

Monika Kowalczyk – pedagog, certyfikowany psychotraumatolog specjalista. Ukończyła czteroletnie szkolenie z psychotraumatologii oraz Psychoanalityczną Szkołę Psychoterapii PTPP. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i Polskiego Towarzystwa Psychotraumatologii. Wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych szkoleniach z zakresu wsparcia psychologicznego i pracy psychoterapeutycznej. Doświadczenie zawodowe zbierała pracując m.in. jako: specjalista ds. interwencji w Centrum Interwencji Kryzysowej, pedagog szkolny oraz prowadząc liczne warsztaty dla młodzieży i dorosłych, a także szkolenia dla przedstawicieli służb społecznych i studentów. W Ośrodku prowadzi konsultacje i terapię dzieci, młodzieży i dorosłych, współprowadzi grupę terapeutyczną dla młodzieży oraz diagnozuje dzieci i młodzież w ramach Modelu Pomocy Dzieciom z podejrzeniem wykorzystania seksualnego i ich rodzicom.

Ewa Kunachowicz - psycholog oraz psychoterapeuta psychodynamiczny. Od 2009 roku pracuje jako psycholog i psychoterapeuta w placówkach i instytucjach publicznych oraz prywatnych. Ponadto posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, rodzinami, doradztwie zawodowym oraz w prowadzeniu szkoleń. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim oraz 4-letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Pracuje pod stałą superwizją. W Ośrodku prowadzi konsultacje oraz psychoterapię indywidualną z młodzieżą i dorosłymi.

Waldemar Lewandowski – pracownik socjalny, konsultant ds. uzależnienia od alkoholu. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego kierunku pedagogika specjalna; ukończył Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie, Studium Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Sopocie, Studium Psychologii Klinicznej w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Warszawie. Odbył dwuletni cykl superwizji własnej pracy konsultacyjnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozpoznawaniu uzależnienia od alkoholu i motywowaniu osób uzależnionych od alkoholu do specjalistycznej terapii oraz siedmioletnie doświadczenie w pracy socjalnej i poradnictwie. W Ośrodku zajmuje się pomocą w sporządzaniu pism procesowych w sprawach rodzinnych i opiekuńczych oraz konsultowaniem osób pijących alkohol.

Monika Leźniewicz-Bajczyk - psycholog, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ukończyła kurs zaawansowany Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Obecnie w trakcie certyfikacji na Specjalistę Terapii Uzależnień. W Ośrodku zajmuje się konsultacjami oraz terapią dorosłych i młodzieży. Ponadto realizuje zadania w ramach modelu w ramach Modelu Pomocy Dzieciom z podejrzeniem wykorzystania seksualnego.

Zuzanna Maciuk – psycholog, psychotraumatolog. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Dyplom Psychotraumatologa uzyskała w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku, gdzie uczestniczy w kolejnym etapie szkolenia z zakresu terapii traumy. Doświadczenie zawodowe zbierała m.in. pracując jako wychowawca z młodzieżą oraz ich opiekunami, prowadząc programy profilaktyczne dla młodzieży oraz współpracując przy realizacji projektu „Opracowanie i upowszechnienie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży” na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W Ośrodku zajmuje się pracą z młodzieżą oraz dorosłymi.

Julia Nowak - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, trenerka TUS (Treningu Umiejętności Społecznych) oraz TZA (Treningu Zastępowania Agresji). Obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w ramach wolontariatu i praktyk w CzTPS oraz pracując w Całodobowej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej i Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego. Prowadziła grupy wsparcia dla dzieci oraz młodzieży w ramach zadania pn. „Pomagamy dzieciom poznawać świat bez narkotyków”, zleconego do realizacji przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Ukończyła szkolenia z zakresu przemocy seksualnej wobec dzieci, uzależnień behawioralnych oraz Studium Terapii Par w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. W Ośrodku pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

Marek Rosłoń - psychoterapeuta, psycholog i filozof. Absolwent Uniwersytetu SWPS w Sopocie, Akademii Ignatianum w Krakowie i Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Ukończył pięcioletni, całościowy kurs psychoterapii ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin, przygotowujący do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, organizowany przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin „Na Szlaku”. Doświadczenie kliniczne zdobywał w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum UJ: na oddziale stacjonarnym leczenia psychoz, w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy przy oddziale dziennym, współpracował także z Oddziałem Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Gdańskim Centrum Zdrowia, gdzie prowadził terapię rodzin. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Agata Rożniak – Psycholog, dietetyk. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Obecnie w trakcie szkolenie psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku, a także podczas stażu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni. W czasie studiów odbyła praktyki w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku oraz na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Szpitalu św. Wojciecha, a także wolontaryjnie współpracowała z Centrum Praw Kobiet. W Ośrodku prowadzi konsultację młodzieży i dorosłych.

Anna Szentak -  pedagog, psychoterapeuta, psychotraumatolog. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów z Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2006 r. szkoli się w nurcie psychoanalitycznym w Ośrodku Psychoterapii Psychoanalitycznej "Trójmiasto" oraz w psychoanalizie nurtu niezależnego. Wcześniej uzyskała certyfikat Psychoterapeuty Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie oraz dyplom Psychotraumatologa w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku. Odbyła staże kliniczne w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. T. Bilikiewicza i na Oddziale Nerwic Akademii Medycznej w Gdańsku (UCK). Jest realizatorką "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców", a także profilaktycznego programu dla młodzieży "Fred goes net". Doświadczenie zawodowe zyskała w interwencji kryzysowej, profilaktyce uzależnień, poradni zdrowia psychicznego, projektach - pracując indywidualnie i z grupami. W Ośrodku prowadzi terapię młodzieży i dorosłych pod stałą superwizją.


___

Osoby współpracujące z Ośrodkiem w ramach różnych projektów realizowanych przez GOPP

Superwizorzy

Monika Jakubowicz - psychoterapeuta psychoanalityczny dzieci i młodzieży i superwizor terapii dzieci i młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Przez wiele lat pracowała w XIX Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym dla Dzieci. Obecnie prowadzi psychoterapię w gabinecie prywatnym. Współpracuje z różnymi ośrodkami prowadząc superwizję i szkolenia w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży. Posiada certyfikaty: Psychoterapeuty Psychoanalitycznego Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (PTPP), Psychoterapeuty Analitycznego Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie, (IPP), Superwizora Terapii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (PTPP). W GOPP superwizuje pracę kliniczną z dziećmi i młodzieżą.

Maciej Musiał - psychoanalityk szkoleniowy tymczasowy Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (PTPa), psychoterapeuta szkoleniowy i superwizor Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Przedstawiciel PTPa w pracach Polskiej Rady Psychoterapii. Zarządza szkoleniem psychoterapeutów w Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej „Trójmiasto”. W Ośrodku superwizuje pracę kliniczną dorosłych.

Model Pomocy Dzieciom z podejrzeniem wykorzystania seksualnego i ich rodzicom

Teresa Smoła - psycholog, Dyrektor GOPP. W Modelu Pomocy Dzieciom przewodniczy pracom zespołu.

Monika Kowalczyk – pedagog, certyfikowany psychotraumatolog specjalista. W GOPP współtworzy zespół kliniczny Ośrodka.

Marta Kulik - lekarz i psycholog. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży oraz studiów podyplomowych w zakresie Seksuologii Klinicznej. W Ośrodku zajmuje się diagnozą dzieci i młodzieży w ramach Modelu Pomocy Dzieciom z podejrzeniem wykorzystania seksualnego i ich rodzicom.

Katarzyna Kurkiewicz - prawnik, absolwentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Helsińskiej Szkoły Praw Człowieka. Wykładowca uniwersytecki, czynny mediator, negocjator, mediator sądowy. Uczestniczka rocznego międzynarodowego seminarium „W gotowości” i na Gender Mainstreaming. Członek Zespołu ds. Wprowadzenia mediacji w Polsce. Współpracowała z Centrum Praw Kobiet, Amnesty International, Biurem Porad Obywatelskich, NEWW – Polska, Fundacją Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych. Czynnie współpracuje z instytucjami i organizacjami pozarządowymi podejmującymi działania na rzecz przeciwdziałania wszelkim formom patologii społecznych i dyskryminacji ze względu na płeć, działającymi na rzecz polityki równouprawnienia w różnych sferach życia i aktywności społecznej. Od 1999 roku udziela pomocy prawnej osobom doświadczającym przemocy w rodzinie, przemocy seksualnej oraz przemocy w miejscu pracy. Z Ośrodkiem współpracuje w ramach modelu w ramach Modelu Pomocy Dzieciom z podejrzeniem wykorzystania seksualnego, udzielając porad prawnych.

Grażyna Lewko - psycholog z wieloletnim doświadczeniem, psychoterapeuta psychoanalityczny, certyfikowany psychotraumatolog. Współtwórca Polskiego Towarzystwa Badań i Leczenia Traumy i Dysocjacji u Dzieci i Młodzieży. Współpracuje z Ośrodkiem w zakresie diagnozy dzieci i młodzieży w ramach Modelu Pomocy Dzieciom z podejrzeniem wykorzystania seksualnego i ich rodzicom.

Monika Leźniewicz-Bajczyk - psycholog, na co dzień współtworząca pion terapeutyczny Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży.

Anna Pułjan-Laudańska - psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, obecnie w trakcie procesu uzyskiwania certyfikatu seksuologa klinicznego PTS, wykładowczyni akademicka, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Doświadczenie kliniczne zdobywała współpracując ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Gdyni, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni, a także w gabinecie prywatnym, gdzie łączy pracę terapeutyczną z pomocą seksuologiczną.

Terapia rodzin i par

Ewa Olewicz - psycholog kliniczny (specjalizacja 1 stopnia), logopeda. Ukończyła liczne szkolenia w zakresie pomocy psychologicznej dzieciom z różnymi problemami, kurs Systemowej Terapii Rodzin (I i II stopnia) oraz kurs Psychoterapii Przygotowujący do Egzaminu Certyfikacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Do niedawna współtworząca pion terapeutyczny Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży.

Beata Łosicka - Zduńczyk - psycholog kliniczny. Członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Aktualnie w trakcie Szkolenia w Psychoterapii Dzieci i Młodzieży PTPP. Ukończyła Podyplomowy Kurs Systemowej Terapii Rodzin oraz szkolenie w zakresie Systemowej Terapii Par. W Ośrodku od wielu lat zajmuje się konsultowaniem oraz terapią dzieci, młodzieży i rodzin.

Jolanta Szuszkowska-Olechnowicz - ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, posiada specjalizację w zakresie pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem zawodowym w diagnozie i terapii dzieci i młodzieży oraz pracy z rodzinami w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Ośrodku Terapii Dzieci i Młodzieży oraz prywatnej praktyce. Prowadzi terapię par i rodzin oraz indywidualną terapię dzieci i młodzieży. Od wielu prowadzi również wykłady i warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Posiada certyfikat realizatora programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” wydany przez ORE. Od kilkunastu prowadzi zajęcia psychoedukacyjne „Szkoła dla rodziców i wychowawców” a także zajęcia pt. „Rodzeństwo bez rywalizacji”. Ukończyła liczne szkolenia dotyczące pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży oraz szkolenia w zakresie systemowej terapii rodzin prowadzone pod merytorycznym patronatem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz szkolenie w zakresie terapii par prowadzone przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej.

Diagnoza i rehabilitacja osób z Płodowym Zespołem Alkoholowym (FASD)

Teresa Smoła - psycholog, Dyrektor GOPP. Przewodniczy pracom zespołu.

Honorata Brodnicka - neurologopeda i pedagog. Na co dzień pomaga w budowaniu kompetencji językowych w Ośrodku Wczesnej Interwencji I Wspomagania w Gdańsku, z projektem FASD związana od początku jego funkcjonowania. W terapii stawia na obserwację dziecka i na jej podstawie buduje relację - włączając w to budowanie kompetencji komunikacyjnych.

Elżbieta Cieplińska - założycielka Instytutu Naeurorozwoju i Sportu, absolwentka Akademii Medycznej, specjalista wczesnego wspomagania dziecka, terapeuta SI, instruktor MNRI, kynoterapeuta, terapeuta Terapii Czaszkowo - Krzyżowej.

Katarzyna Kałamajska-Liszcz - matka adopcyjna dzieci dotkniętych FAS, żona i wieloletnia współpracownica dr Krzysztofa Liszcza, jednego z najważniejszych autorytetów problematyki FASD w Polsce, współautorka publikacji na temat FASD: ,, Jak wspomagać dziecko z FASD w edukacji”, ,,Biorę odpowiedzialność. Program profilaktyczno-edukacyjny”

Maria Kokosińska - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, trenerka TUS. W GOPP współtworzy zespół kliniczny Ośrodka.

Seweryna Konieczna – dr nauk medycznych, lekarz neurolog, historyk medycyny, magister filologii polskiej, wieloletni nauczyciel akademicki. Ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku i studia polonistyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Całe swoje życie zawodowe związała z Akademią Medyczną w Gdańsku – obecnie Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Powołanie medyczne realizuje jako neurolog w Klinice Neurologii Rozwojowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, natomiast pasje humanistyczne w Zakładzie Historii i Filozofii Nauk Medycznych tej samej uczelni. Jest członkiem Komisji Badań nad Historią Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Towarzystwa Neurologów Dziecięcych. Jest od wielu lat konsultantem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz diagnostą FASD. Autorka wielu książek i publikacji na temat historii medycyny i neurologii. Propagator wkładu polskich naukowców w naukę światową. Współpracuje z GOPP jako diagnosta zaburzeń ze Spektrum Płodowego Zespołu Alkoholowego.

Julia Nowak - psycholog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, trenerka TUS. W GOPP współtworzy zespół kliniczny Ośrodka.

Ewa Olewicz - psycholog kliniczny (specjalizacja 1 stopnia), logopeda. Ukończyła liczne szkolenia w zakresie pomocy psychologicznej dzieciom z różnymi problemami, kurs Systemowej Terapii Rodzin (I i II stopnia) oraz kurs Psychoterapii Przygotowujący do Egzaminu Certyfikacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Do niedawna współtworząca zespół kliniczny GOPP.

Jolanta Szuszkowska-Olechnowicz - ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, posiada specjalizację w zakresie pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży. Współpracuje z GOPP także jako terapeuta rodzin i par.

Współpracowali z nami

Łukasz Dobromirski - certyfikowany superwizor i analityk szkoleniowy Instytutu Analizy Grupowej Rasztów. Od ponad 10 lat prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną - psychoterapia indywidualna, grupowa i psychoterapia par. Przedtem przez 9 lat pracował jako psychoterapeuta indywidualny i grupowy w szeregu przyszpitalnych Oddziałów Dziennych. Prowadzi superwizje psychoterapii indywidualnej i grupowej oraz superwizje zespołów. W Ośrodku superwizował zespół kliniczny.

Tomasz Kudelski - Psychoanalityk, psychoterapeuta psychoanalityczny i analityk grupowy. Superwizor indywidualnej i grupowej psychoterapii psychoanalitycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Instytutu Analizy Grupowej "Rasztów". Prowadzi wykłady i seminaria z zakresu psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej. Autor artykułów poświęconych teorii i terapii psychoanalitycznej.

Katarzyna Walewska - psychoanalityczka, psycholożka kliniczna, psychoterapeutka, założycielka i wieloletnia prezeska Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii (IPP) w Warszawie. Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Ewa Zielińska - psychoterapeutka psychoanalityczna, superwizorka i psychoterapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Twórczyni i realizatorka m.in. programu dla studentów „Kanon pomocy psychologicznej” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Współredaktorka książki „Podręcznik pomagania. Podstawy pomocy psychologicznej”, oraz współautorka książki „Kino i Psychoanaliza”. Pracowała również jako sekretarz Rady Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz redaktor naczelny Biuletynu PTPP.